Herkes için En İlginç Farklı Hediyeler | Tutyakala.com
Facebook Sayfamız Linkedin Sayfamız Twitter Sayfamız YouTube Sayfamız

Güncel kampanya ve ürünlerden haberdar olun!

Cam Satranç Takımı - Glass Chess Set

Görsel 1
Görsel 2
Görsel 3
Tutyakala Puan : 1.750
Fiyat:
549,90 TL
İndirimli Fiyat (%23,6) :
419,90 TL
Kazancınız 130,00 TL
51,04 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
Aynı Gün Kargo
Zeka, Mantık ve Strateji Oyunu
Satranç oyununu neden mi sitemizde var? Aşağıda detaylarını görebileceğiniz bir çalışmaya göre satranç oynayanlar 14 yıla kadar daha uzun bir ömür sürebilmekteler. Bu muhteşem strateji, mantık ve zeka oyununu oynamayan kalmamalı. Ayrıca sevdikleriniz için harika bir hediye olacaktır!

Satranç, iki oyuncu arasında oynanan bir zeka oyunudur.
Bu oyun  8 x 8 ‘lik kare bir alan üzerinde satranç taşları ile oynanır. Toplam 64 karenin yarısı siyah, yarısı beyaz renklerden oluşur. Taraflar beyaz ve siyah renkli taşları alırlar, her oyuncunun bir seferde bir hamle yapmasıyla oyun gelişir. Oyunun başında beyaz ve siyahların 16 taşı bulunur. Bunlar bir Şah, bir vezir, iki kale, iki fil, iki at ve sekiz piyondan oluşur. Oyunun amacı karşı tarafın şahını mat etmektir.

Bu oyun dünya çapında milyonlarca insan tarafından oynanıyor.
Satranç, 7nci yüzyıldan önce Hindistan'da doğmuş olduğuna inanılıyor. Oyun, aynı zamanda Doğu strateji oyunları xiangqi, janggi ve shogi'nin muhtemelen atası olan Hint oyun chaturangasından türetilmiştir. (Azınlık görüşü, satrancın Çin'den kaynaklandığını gösterir.) Satranç, İspanya'nın Mağribi fethi nedeniyle 9. yüzyıla kadar Avrupa'ya ulaştı. Parçalar, 15. yüzyılın sonlarında İspanya'daki mevcut güçlerini kabul ettiler; kurallar 19. yüzyılda standartlaştırıldı.

Her oyuncu 16 parça ile başlar: bir kral, bir kraliçe, iki taş, iki şövalye, iki piskopos ve sekiz piyon. Altı parçanın her biri farklı olarak hareket eder, en güçlü olanı kraliçe ve en az piyon olanıdır. Amaç, rakibin kralının, kaçınılmaz bir tehdit yakalama tehdidi altına yerleştirerek  kontrol etmektir. Bu amaçla, bir oyuncunun parçaları rakibin parçalarına saldırmak ve onları yakalamak için kullanılır. Oyun sırasında, oyun genellikle bir rakibin benzer bir parçası için tek bir parçanın değiş tokuş edilmesini içerir, fakat aynı zamanda iki parça için ticaret yapmak ya da daha iyi bir konum elde etmek için fırsatlar bulmak ve mühendislik yapmaktır. Şah-Mat'a ek olarak, oyun gönüllü istifa ile de kazanılabilir ve bir oyunun berabere bittiği birkaç yol vardır.Bilimsel Çalışma: Satranç Ustaları Daha Uzun Yaşıyorlar
Satranç ustaları genel nüfustan daha uzun yaşama eğilimindedir. Bu, David Smerdon tarafından yapılan bir çalışmanın sonucudur.
Yaşam beklentisi söz konusu olduğunda, büyük ustalar herkes gibi görünüyorlar, değil mi? Kesinlikle, hayır, yakın zamanda yayınlanan bir çalışmaya göre; daha uzun yaşıyorlar.

Smerdon, Chess.com'a verdiği demeçte, "Büyük ustalar bugünlerde daha sağlıklı yaşıyorlar" dedi. Belki de ortalamadan daha da sağlıklı, sonuçların olası bir açıklaması olarak önerdi. "Vücuduna dikkat etmenin zihnimize daha fazla yardımcı olduğunu öğreniyoruz." Polonyalı bir bilimsel çalışma, satranç oyuncularının aslında ortalamadan daha fazla fit olduğunu doğrulamaktadır.

PLOS ONE dergisinde, 3 Mayıs'ta, Büyük usta David Smerdon ve Philip Clarke tarafından yazılan "Üstün sportif başarıların uzun ömürlülüğü: Akıl vs Kas" adlı hakemli araştırma makalesi yayınlandı.
Araştırmacılar, 28 ülkeden 1.208 büyük usta ve 15.157 Olimpiyat madalyası ile ilgili verileri kullandılar.
Kısacası, satranç ustaları genel nüfusa kıyasla 14 yıl daha yaşıyorlar; Genel yaşam beklentisinin daha düşük olduğu Doğu Avrupa gibi bölgelerde, bu fark başka yerlerde olduğundan daha büyüktür ve satranç ustalarının yaşam beklentisi üst düzey sporcularınkine benzerdir.


Cam Satranç Takımı :

2 d-farklı boy ve komple camdan yapılmışır. Evinizde ofisinizde harika bir aksesuar olarak kullanabilirsiniz. Satranç meraklıları için vazgeçilmez ve çok değerli bir hediye alternatifi olacaktır. Taşları saydam ve mat olarak imal edilmiştir. Kutusu sayesinde kırılmadan saklayabilirsiniz. 

Ürün Özellikleri :

* Küçük takım 19.5  x 19.5 cm ölçülerinde, 
* Küçük takım taş boyutları 2.5 ile 5 cm boyutlarında değişmektedir.
* Büyük Takım 25 x 25 cm ölçülerinde,
* Büyük Takım taş boyutları 3 ile 6 cm boyutlarında değişmektedir.
* Taşların zemin üzerinde tutunması ve zemine zarar vermemesi için kaydırmaz tabanları bulunmaktadır.


 
Diğer Özellikler
Stok KoduTUT006866
MarkaMudos
Stok DurumuVar
 

SOSYAL MEDYA

MÜŞTERİ HİZMETLERİ

  • Çağrı merkezimiz hafta içi 09:00 - 17:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.
  •  

MUDOS BİLİŞİM HİZMETLERİ
SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.

  • Tutyakala.com © Copyright 2018

 

 

 

 

 
 

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.