Herkes için En İlginç Farklı Hediyeler | Tutyakala.com
Facebook Sayfamız Linkedin Sayfamız Twitter Sayfamız YouTube Sayfamız

Güncel kampanya ve ürünlerden haberdar olun!

Papatya Yetiştirme Kiti

Geçici olarak temin edilememektedir. Temin edildiğinde

Bu ürünün yerine tercih edebileceğiniz ürünler

%32,7
AYNI GÜN HIZLI KARGO!
129,87 TL
KDV Dahil 87,38 TL
%23,1
AYNI GÜN HIZLI KARGO!
194,87 TL
KDV Dahil 149,88 TL
%41,3
AYNI GÜN HIZLI KARGO!
116,87 TL
KDV Dahil 68,63 TL
Kendi Papatyalarını kendi masanda yetiştirmek ister misiniz?
Herkesin sevdiği papatyalar artık masanızda! Bu mini masa üstü hediyesi sevdikleriniz için şirin ve anlamlı bir hediye olacaktır.

Nasıl Ekilir?
Papatya çimlenmesi için en az toprak sıcaklığı 8-10 °C olmalıdır.
Ayçiçeği soğuğa dayanıklı olup, genelde ilk donlardan 4-6 yapraklı devreye kadar zarar görmez. Ancak ısının -4 °C nin altına düşmesiyle oluşan dondan oldukça fazla etkilenir.İçindekiler:
Toprak Saksı, Çimlendirme Torfu, Papatya Tohumu,
Ekim & Bakım Kılavuzu: Nasıl ekileceğini ve sonrasında bakımını anlatır.
Saksı boyutları: 7cm çapında, 7 cm boyunda


Papatya Genel bilgi
Papatya, Asteraceae familyasına ait (ayrıca Compositae) olarak adlandırılan bahçe bitkilerinden biridir. Papatya ismi, genel olarak oxeye(öküz gözü) papatyası (Leucanthemum vulgare) veya gerçek papatya (Bellis perennis) olarak  belirtilir. Papatyalar denilen bu ve diğer bitkiler, parlak sarı bir disk çiçekle çevrelenen 15 ila 30 beyaz ışın çiçeklerden oluşan halka ile diğer çiçeklerden ayırt edilir. Oxeye papatya, Avrupa ve Asya'ya özgüdür ancak Amerika Birleşik Devletleri'nde yaygın bir yabani bitki haline gelmiştir. Bu çok yıllık bitki, yaklaşık 60 cm yüksekliğe kadar büyür ve dikdörtgen, kesik yapraklara ve uzun saplara (yaprak sapları) sahiptir. Soliter çiçekleri yaklaşık (2,5 ila 5 cm çapındadır ve ışın çiçekleri beyaz renklidir. Ekili Shasta papatya (L. × superbum), oxeye papatyaya benzer, ancak 4 inç (10 cm) çapa ulaşabilen daha büyük çiçek başlarına sahiptir.

Bellis cinsinin üyeleri de, uzun saplara dayanan yalnız çiçek başlarına sahip çok yıllıklardır; disk çiçekleri sarı, ışın çiçekleri beyaz veya mordur. İngiliz papatyası, B. perennis, genellikle bir bahçe çiçeği olarak kullanılır. Tabanı yakınında bir rozet oluşturan çok sayıda kaşık şeklindeki, hafif tüylü yapraklara sahiptir. Bitki, çiçek başlarının altında yapraksız çiçek sapları ve tüylü destekler (yaprak benzeri yapılar) içerir. İngiliz papatyası bazı çeşitlerinde çift çiçek vardır; diğerlerinde ise parlak sarı diski çevreleyen pembe veya kırmızı ışın çiçekleri olabilir. Oxeye gibi, İngiliz papatya Avrupa'ya özgüdür ancak Amerika Birleşik Devletleri'nde yaygın bir yabani bitki haline gelmiştir.

 
Diğer Özellikler
Stok KoduTUT006527
MarkaMudos
Stok DurumuBu ürün geçici olarak temin edilememektedir.
 

SOSYAL MEDYA

MÜŞTERİ HİZMETLERİ

  • Çağrı merkezimiz hafta içi 09:00 - 17:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.
  •  

MUDOS BİLİŞİM HİZMETLERİ
SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.

  • Tutyakala.com © Copyright 2018

 

 

 

 

 
 

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.