Tutyakala.com | En İlginç Hediyeler!
Facebook Sayfamız Linkedin Sayfamız Twitter Sayfamız YouTube Sayfamız

Güncel kampanya ve ürünlerden haberdar olun!

Sihirli Toplar - Kugelblitz - (Eğitici Oyun)

Sihirli Toplar - Kugelblitz - (Eğitici Oyun)
Sihirli Toplar - Kugelblitz - (Eğitici Oyun)
Görsel 1
Görsel 2
Fiyat:
189,90 TL
4.8 12
189.90 www.tutyakala.com
Geçici olarak temin edilememektedir. Temin edildiğinde
Haber Ver

 

SİHİRLİ TOPLAR
…bir , iki, üç, topları bırakın…
 
Oyuncu sayısı      :    2 - 4 oyuncu
Yaş                     :    3 yaş ve üzeri
Oyun malzemeleri : 4 adet toplama tüpü , birleştirilebilinir oyun alanı, 60 adet sayı
                             baskılı renkli top, 55 oyun kartı ve oyun kılavuzu
 
Oyun Hazırlığı
Parçaları birleştirerek yuvarlak oyun alanını oluşturun. Herkes kendine boş bir tüp alır (fazla olan tüpler tekrar kutuya kaldırılır). Tüplerin içinde eğer top var ise, üstündeki kapağı açıp topu dışarı silkeleyin. 60 topun tümünü yuvarlak oyun alanına boşaltın. Şimdi de 55 adet olan oyun kartlarını karıştırıp deste halinde ters çevirerek kenara koyun.
 
Şimdi ise bir oyun seçeneğine karar veriniz.
 1.     Alternatif – Renk toplamak
Bu oyunda topların renkleri önemli, sayıların anlamı yok. Özellikle küçük yaştaki sayıları daha bilmeyen çocuklar için uygun bir seçenek.
 1. Alternatif – Sayı toplamak
Bu oyunda topların sayıları önemli, renkler dikkate alınmıyor. Bu seçenek sayıları öğrenmek isteyen ve yeni öğrenmiş olan çocuklar için uygundur
 1. Alternatif – İlk Toplama Dersi
Bu oyunda da aynı şekilde topların sayıları önemli, renkler dikkate alınmıyor. Bu oyun ise sayı toplamaya başlayan çocuklar için çok uygundur. En zorlu / talepkarlı oyun bu oyundur.
 
1. Alternatif – Renk toplamak 

Yuvarlak oyun alanı bütün toplar içinde ortada durur. Bütün oyuncular tüpler ellerinde bu oyun alanının çevresinde durur ya da oturur. Yaşça en küçük oyuncu bir tane oyun kartı açar ve ön yüzü açık koyar. Her oyuncu karttaki renk sırasını görebilmelidir.
Kart açık bir şekilde konulduğu an olabildiğince hızlı bir şekilde ellerindeki tüpler ile (kartın üst kısmında mor renk ile belirtilmiş) renk sırasına göre toplar toplanmaya başlanır.
ÖNEMLİ: Oyuncular için her saniye önemli olup hızlı olmak zorunda oldukları için  kart yere konulur konulmaz toplar toplanmaya başlanır.
 
Topların toplanma sırası
İlk önce kartın sol tarafındaki renkli top tüp ile toplanmalı. Sonraki toplar resimdeki sıraya göre toplanır. Oyuncunun en son toplayacağı renkli top ise böylece karttaki resimde olan en sağdaki olacaktır.
 
Bir turun sonu
Topları doğru sırada tüplere topladığına inanan ilk oyuncu hemen ‘ bitti’ diye seslenir. O anda herkes top toplamayı bırakır. Oyun sadece saniyeler sürmüş olsada tur o anda bitmiştir.
 
Oyunun değerlendirmesi
Şimdi masada açık olan kartın yardımı ile oyuncunun gerçektende doğru renk sırasına göre topları borusuna toplamış olup olmadığı kontrol edilir. İlk toplanan renkli top en üstte, en son toplanan ise en altta olmalı. Oyun kartı dikeyden sağ tarafa döndürülerek yatay konuma getirildiğinde kolayca kontrolü yapılabilir.
 
Eğer ilk ‘bitti’ diye seslenen oyuncunun renk sıralaması doğru ise, turu kazanan olarak 3 Puan alır. Diğerleri puan almaz.

Fakat sıralama tam doğru değil ise, oyuncu 0 puan alır, diğerleri ise 1 puan alır. Her tur oyunda alınan puanlar bir kağıt üstünde bir listede sayı yada çizgi ile değerlendirilir. Oyuna başlamadan önce kaç tur oynanacağı karar verilmelidir, örneğin 10 tur.
Her oyundan sonra açık olan kart destenin altına yerleştirilir ve yeni bir oyun için sıradaki oyuncu desteden bir kart açar. Ayrıca her turdan sonra tüplerdeki toplar oyun alanına boşaltılır.

Oyun sonu
Önceden ayarlanmış tur sayısı tamamlandıktan sonra puanlar toplanır. Kim en yüksek puanı aldıysa bütün oyunu kazanmıştır. Eğer turun süresi uzatmak istenilir ise, o zaman karttaki renkli topların sıralaması iki kez yapılabilir. Tüplere 14 top sığmaktadır. Tur süresi böylece iki kat uzar.
 
 
2. Alternatif – Sayı toplamak 

Oyun kuralları 1. alternatif de ki gibidir, sadece bu oyunda topların renklerine değil  üzerindeki sayılara bakarak toplar tüplerin içine alınır. Bu şu demek oluyor : çekilen ve açılan kart üzerindeki kartın orta kısmı dikkate alınır, yani pembe olan sayı sırası olan bölüm.
Oyuncular topları orta kısımda gösterilen sayı sırasına göre toplar. Bu durumda renklerin hiçbir önemi yok, doğru sayı olması yeterlidir.
 
 
 
3.Alternatif – İlk Sayı Toplama  
 
Bu oyunda da oyun kuralları 1. alternatif de ki gibidir, fakat bu oyunda topların renk yada sayı sırası önemli olmayıp tüplere toplanan topların üstündeki sayılarının toplamı belli bir toplamı elde etmesi önemlidir. Oyun kartı üzerinde en altta orange renkli kısımda gösterilmiş sayı oyunda elde edilmesi gereken toplam sayıdır. Oyuncular çok hızlı bir şekilde bu sayıyı toplamaya çalışacaklar. Oyuncular topların renklerini dikkate almayacak. Fakat bunun yerine hesap yapacaklar.
 
Çözüm için başka seçeneklerde var. En hızlı oyuncu toplamı, rakamı yüksek olan  toplar ile ve az hamle yaparak olur. Bu oyunda da yine en hızlı topları toplayıp rakamı bulan oyuncu kazanandır. Diğer oyun alternatiflerinde olduğu gibi kazanan 3 puan alır. Eğer yanlış hesap yapmış ise tabiiki puan alamayıp arkadaşlarına birer puan kazandırmış olur.
 
Diğer oyun çeşitleri
‘Renkli Topların’ oyun materyalı başka oyun imkanları da sağlıyor. Bunların dışında da oyun fikirleri olanlar kuralları memnuniyetle değiştirebilir.
Aşağıdaki oyun çeşitlerinide sunarız.
 • Her oyuncu sadece tek bir rengi belli bir sayıda toplar
 • Tüpün kapağından top fırlayana kadar çok top toplanır
 • Puan vermeden oynanır, kartlar kazanç olarak tutulur ve oyun sonunda sayılarak kazanan belirlenir.
Ve şimdi Sihirli Toplar ile iyi eğlenceler…
 
Kurulabilen oyun zemini içindeki renkli ve rakamlı toplar, plastik tüpler yardımı ile kartta tarif edilen renk,
sayı sırasına göre veya toplama yaparak hedef sayıya ulaşmak üzere ilgili topları hızlı bir şekilde toplamak üzere oynanır.
Kim ilk topları hızlıca ve doğru toplarsa oyunu kazanır

İçindekiler: 
4 adet plastik tüp (topları toplama ve boşaltma için),
55 görev kartı,
40 adet renkli ve üzerinde sayı bulunan toplar, 
türkçe oyun kılavuzu
 
GELİŞİM ALANI:  
YAŞ: 3+
OYUNCU SAYISI: 2-4
KUTU BOYUTLARI ( mm ) : 


 
İÇİNDEKİLER
 
 • Katlanabilir oyun alanı
 • 55 adet kart
 • Rakam yazılı 60 renkli top
 • 4 adet plastik tüp
 • Oyun kılavuzu
Diğer Özellikler
Stok KoduTUT00297
MarkaMudos
Stok DurumuBu ürün geçici olarak temin edilememektedir.
4000826056195
 

SOSYAL MEDYA

MÜŞTERİ HİZMETLERİ

MUDOS BİLİŞİM HİZMETLERİ
SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.

 • Tutyakala.com © Copyright 2018

 

 

 

 

 
 

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.