Tutyakala.com | En İlginç Hediyeler!
Facebook Sayfamız Linkedin Sayfamız Twitter Sayfamız YouTube Sayfamız

Güncel kampanya ve ürünlerden haberdar olun!

Taytay Denge Bisikleti

Taytay Denge Bisikleti
Taytay Denge Bisikleti
Görsel 1
Görsel 2
Tutyakala Puan : 466.020
Fiyat:
599,90 TL
İndirimli Fiyat (%8,3) :
549,90 TL
Kazancınız 50,00 TL
5.0 1
549.90 www.tutyakala.com
66,84 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
3
 

Başlıca Özellikler:
12 inç eva foam plastik dolgu tekerlek
Lastik patlama ve arızası riski yok
Çocuklar için koku yapmayan özel elcikler
3 cm sünger kalınlığı ile özel üretim sele
1 nci sınıf marin kontraplak gövde
Mavi ve Kırmızı renk sele
Çocuğun yaşına göre ayarlanabilen sele (2-6 yaş)
Toplam ağırlık 3,9 kg


Avrupanın en çok satan çocuk bisikleti!
Pedallı değil , üç tekerlekli değil , destek tekerlekli değil , öyleyse nasıl?
TAYTAY dünyasına hoş geldiniz.
TAYTAY, 2-6 yaş arası çocuklar için pedalsız bir öğrenme bisikletidir. ABD ve Avrupada milyonlarca seçkin aile uzun yıllardır kullanmaktadır.
Taytayın "En Güvenilir Çocuk Bisikleti" , "Gelişimi En Çok Destekleyen Ürün" gibi farklı kategorilerde bir çok ödülü bulunmaktadır .
TAYTAY'ın selesi çocuklarımızın boylarına göre kolaylıkla ayarlanabilir.Taşıma kapasitesi 40 kg.dır.
 
Milyonlarca Avrupalı ailenin TAYTAY ı tercih etmesinin 5 temel nedeni vardır.
1- Çocuk güvenliği : En önemli tercih sebebidir.Tüm parçaları sivri ve keskin kenarsız ve el-ayak sıkışmalarını engelleyecek şekilde tasarlanmıştır.
2- Kullanım kolaylığı : Uzun süreli tecrübeler göstermiştir ki 2-6 yaş arası çocuklar pedal kullanamazlar. Pedal ile 10-15 kg lık bir bisikleti kullanmalarını beklemek onların güç ve yeteneklerine aykırı ve tehlikelidir. Ayrıca kullanacakları bisikletin vücut ağırlıklarının 1/3 ünü geçmemesi önemle tavsiye edilmektedir.TAYTAY sadece 3,9 kg. dır.
3- Gelişime destek : TAYTAY çok kolay ve zevkle kullanılır ve bu kolaylık çocukların özgüvenlerini arttırır. Dengede kalma ve el-ayak koordinasyonu yeteneklerini nasıl geliştirdiğini birkaç gün içinde gözle görünür şekilde farkedersiniz.
4- Dayanıklılık : TAYTAY suya dayanıklı çok özel bir ahşap malzemeden üretilmiştir.Uzun yıllar zevkle kullanılır kardeşten kardeşe bırakılır. Suyla rahatlıkla yıkanabilir, suda kalabilir.Tam 2 yıl garantilidir.
5- Çevresel ve çocuk sağlığı faktörleri : Özellikle plastikten yapılmış bazı ürünlere dokunmanın dahi son derece zararlı olduğu tespit edildikten sonra tüm dünyada ahşap çocuk ürünlerine büyük bir rağbet başlamıştır.
 TAYTAY , TÜRKİYE NİN EN HAFİF ÇOCUK BİSİKLETİ ( 3,9 KG )
Çocuğunuza bisiklet kullandırmak için evden çıktığınızda, gidiş ve dönüşlerde bir çok farklı sebeplerle aynı anda hem çocuğunuzu hemde bisikleti taşımak zorunda kalabileceğiniz olasılığını gözardı etmeyiniz. Bisiklet gezisi sizin için de işkence değil eğlenceli bir eylem olmalıdır. Bisikleti aracınızla taşırken araçlarınızın bagajlarında yaşayacağınız sorunlar da sıkça karşılaşılan sorunlardır. İyi bir bisiklette aranacak ilk özellik ağır olmamasıdır. TAYTAYı taşırken diğer bisikletlerin yarısı kadar bir yer kaplar ve ortalama 3-4 kat daha hafifitir.
 
2-6 yaş grubu çocuklarımıza bisiklet alırken nelere dikkat etmeliyiz?
A- Hafif olmalı : Tüm bisikletler için geçerli olan hafiflik   bu yaş grubu çocuklar için olmazsa olmaz koşuldur. Kullanım kolaylığı ve güvenliği açısından çocuk ağırlığının en fazla üçte biri ağırlığında bir bisiklet tavsiye edilir.
B- Kolay kullanımlı olmalı:  Bize kolay gibi gelen pedal kullanmak 2-6 yaş grubu çocuklar için kas güçleri ve yetenekleri açısından çok zor bir işlemdir. Ağır ve pedallı bisikletler pedal çeviremeyen çocuklarımızın zorlanmalarına, düşmelerine ve bu nedenle özgüven kaybına uğramalarına, ürkek ve çekingen olmalarına yol açar. Bir çok yetişkin insanın küçük yaşlardaki pedal kullanmakta yaşadığı başarısız denemeler yüzünden bisiklet kullanmayı hala bilmediği gerçeğini unutmayalım.
C- Güvenli bir ürün olmalı: Bisikletten düşmek hiç istenmese de her çocuğun başına gelebilecek bir kazadır. 2-6 yaş çocuk bisikleti yaralanmalara neden olabilecek sivri ve keskin kenarları olmayan bir ürün olmalıdır. Bisiklet asla sürat yapılmasına uygun bir ürün olmamalıdır.
D- Bisikleti taşımak: 2-6 yaş arası çocuğunuz ile bisiklet kullanmak için evden çıkmanızdan eve dönene kadar olan sürenin büyük bir bölümünde hem bisikleti hem de çocuğunuzu sizin taşıyacağınız gerçeğini göz ardı etmeyiniz. Bisiklet gezisi sizin için de işkence değil eğlenceli bir eylem olmalıdır. Çocuğunuzun bisikleti sizin kolaylıkla taşıyabileceğiniz kadar hafif ve aynı zamanda araç bagajları için küçük hacimli az yer kaplayan bir ürün olmalıdır.
Bisikletin hafifliği çocuğunuzun bisiklet kullanırken karşılaştığı kaldırım, merdiven gibi engelleri tek başına aşabilmesi için de çokgereklidir. Bisiklet, çocuğunuzun size ihtiyaç duymadan tek başına ve kolaylıkla kaldırabileceği kadar hafif olmalıdır.
E- Çocuğum şunu beğendi: Bisiklet almak, çocuğunuzun beğenisine bırakılamayacak kadar önemli bir seçimdir. Seçmiş olduğunuz ürün, en önemli öğrenme ve gelişim çağında olan çocuğunuz için tabii ki büyüklerinde görüp imrendiği standart bir bisiklet olmamalıdır. Satıcı firmalar teknik açıdan çok yetersiz ve çok ağır ürünlerede albeni kazandırmak için canlı renklerle ve bol aksesuvarlı bir şekilde satışa sunuyorlar. Çocuğunuzun bu tip bisikletlere yönelmesi, istemesi doğaldır. Bununla beraber, alacağınız ürün çocuğumuzun küçücük bedenine , güç ve yeteneklerine uygun öğretici ve gelişimini destekleyici bir ürün olmalıdır.
2-6 yaş arası çocuklar için alınan standart-pedallı bisikletler birkaç başarısız kullanım denemesinin ardından uzun seneler depo ve ardiyelerde çocuğun büyümesini beklemektedir. Kullanabileceği yaş olan 7-8 yaşlarına geldiğinde de çocuğunuza küçük kalması nedeni ile ilk bisikleti yepyeni iken daha büyük yeni bir bisiklet daha alınması çok sık yaşanmış bir tecrübedir.
F-Bisiklet bir oyuncak mıdır:  Hayır, bisiklet oyuncak değildir. Bisiklet, çok önemli   ve kullanışlı bir ulaşım aracıdır.Satın alınması ve kullanışı sorumluluk , dikkat , alışkanlık ve bilgi gerektirir. Dünyamızda yaşanan enerji ve sağlık sorunları ile beraber bisiklet her gün biraz daha popülerleşmekte ve çok daha yaygın kullanım alanları bulmaya başlamaktadır. Ülkemizde de bu gelişmeye paralel olarak bir çok şehrimizde yeni bisiklet yolları kullanıma açılmaktadır. Çocuklarımızı bisiklet kültürü ile tanıştırmak için en uygun yaş 2-6 yaş arasıdır.
G- Evde bisiklet kullanmak:  Ne kadar engellemek isteseniz de 2-6 yaş arası çocuğunuz ürünü ev içinde de kullanmak isteyecektir. Bisiklet satın alırken bu olasılığı da hesaplayınız. Ev içi kullanıma uygun bir ürün olası çatışmaları önceden önler.
Size ve çocuğunuza uzun yıllar boyu bisiklet kullanabilecek kadar sağlıklı ve uzun bir ömür diliyorum.
Nuray Şimşek   (Çocuk Sağlığı ve Eğitimi Uzmanı)

 
Diğer Özellikler
Stok KoduTUT00050
MarkaDiğer
Stok DurumuVar
7564639472889

İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünler

 

SOSYAL MEDYA

MÜŞTERİ HİZMETLERİ

MUDOS BİLİŞİM HİZMETLERİ
SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.

  • Tutyakala.com © Copyright 2018

 

 

 

 

 
 

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.